Pieski do oddania

2015-12-14

Urząd Gminy Bełżec ma do oddania 3 szczenięta mieszańce - dwa psy i jedną suczkę (zdjęcia psów w załączeniu). Pieski są ładne i radosne. Zostały znalezione w lesie w pobliżu drogi Bełżec - Brzeziny. Istnieje podejrzenie, że ktoś specjalnie zostawił je w odludnym miejscu. Są to szczenięta (ok. 3-miesięczne) i na pewno nie odeszłyby same daleko od domu. Obecnie zaopiekowaliśmy się nimi, jednak nie mamy warunków na to, aby te psy były u nas przez dłuższy czas.

Jeżeli nie znajdziemy chętnych do wzięcia tych szczeniąt, to niestety pozostanie nam tylko oddanie ich do schroniska (koszt oddania jednego psa do schroniska to kwota powyżej 2 tys. zł).

Dlatego apelujemy do mieszkańców Gminy o rozwagę przy przyjmowaniu, bądź zakupie psów do domu i zwracanie uwagi na zachowanie innych ludzi w stosunku do nich. Jeżeli ktoś decyduje się na psa, to musi być świadomy, że obowiązek opieki nad nim potrwa nawet kilkanaście lat. Karygodnym jest to, że ludzie nieodpowiedzialni porzucają te stworzenia na pastwę losu. Pies też ma uczucia, czuje głód i zimno.

A może ktoś domyśla się lub wie czyje te psy są?

<< wróć