30-lecie Zespołu Śpiewaczego „Dolinianki” z Bełżca II

2010-07-14

30-lecie Zespołu Śpiewaczego

„Dolinianki” z Bełżca II

Jubileusz to dzień bardzo szczególny.

Składamy z tej okazji naszym solenizantom najserdeczniejsze życzenia

26 czerwca 2010 roku miała miejsce w remizo – świetlicy OSP Bełżec II niezwykła uroczystość czyli 30-lecie Zespołu Śpiewaczego „Dolinianki” z Bełżca II.

To ważna chwila nie tylko dla zespołu, ale i dla Gminy Bełżec, że mogła obchodzić taki jubileusz.

Zespół śpiewaczy „Dolinianki” z Bełżca prowadzony przez Panią Kazimierę Komadowską istnieje od 1980 roku. Chlubą zespołu jest niewątpliwie pani Aniela Gmoch, która do starych, znanych ludowych melodii układa niezwykłe rymowanki w zależności od potrzeb i okazji. W 1995 roku pani Aniela zajęła I miejsce w kategorii solistów, na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Do największych osiągnięć zespołu należy niewątpliwie II miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych na wspomnianym już Festiwalu w Kazimierzu w czerwcu 1995 roku.

Jednak najmilej Panie wspominają swój pierwszy występ na prawdziwej scenie w Tomaszowskim Domu Kultury, w obecności telewizji. Na uwagę zasługuje ogólna prezentacja zespołu, wspaniałe regionalne stroje ( wykonane własnoręcznie na wzór muzealnych strojów) w Zamościu.

Skład zespołu śpiewaczego to:Przednowek Maria, Pępiak Teresa, Gmiterek Maria, Pępiak Karolina, Górawska Janina, Wolańczyk Ryszarda, Hass Urszula, Hajduk Maria, Brogowska Maria, Nowicka Helena, Wierzchowska Helena, Brogowska Rozalia, Dominik Stefania, Mazurkiewicz Maria, Hajduk Maria, Roczniak Irena, Komadowska Kazimiera, Komadowska Zofia, Gmoch Aniela, Marek Katarzyna, Gmoch Marek, Małek Stanisław, Brogowski Jan, Hajduk Szczepan i Wolanin Eugeniusz

Część oficjalną uroczystości poprowadziła Joanna Kowalczuk. Po krótkim koncercie w wykonaniu jubilatów nadeszła pora na życzenia i gratulacje. Z życzeniami i podziękowaniami jako pierwszy wystąpił Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Żukowski następnie Przewodniczący Rady Powiatu Tomaszów Lubelski Pan Jan Dawidowski oraz Wójt Gminy Bełżec Pan Andrzej Adamek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bełżec Panem Kazimierza Marynicza i zastepcą przewodniczącego Rady Gminy Bełżec Panem Wiesławem Wielgoszem. Podziękowania popłynęły również od Proboszcza Parafii w Bełżcu księdza Stanisława Szałańskiego. Nie tylko od Panów posypały się gratulacje ,kwiaty czy upominki również zabrała głos Pani Alicja Kopczan Sekretarz, Gmin y Bełżec .

Odczytany został także list gratulacyjny od nieobecnego na tej uroczystości Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Pana Arkadiusza Bratkowskiego.

Wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z zespołu, a czas umilał Zespół Muzyczny Roztocza „Kapela Bełżecka”.

Relacja fotograficzna:

<< wróć